problem me butonin restore

classic Classic list List threaded Threaded
8 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

problem me butonin restore

Ervini
Pershendetje

kam iphone 4  5.0.1 dua ti bej restore por kur e lidhi iphone me itunes e shtypi shift+restore por butoni restore nuk funksionon nuk muj  me kliku ne butonin restore aj rrin si hije, qa duhet me boo per me e ndreq??
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

dendi
Administrator
Provo te shkarkosh nje program qe quhet ZiPhone http://download.ziphone.org/ 

Lere iTunes te Hapur > Hap ZiPhone (pasi ta kesh shkarkuar, e gjen ne google) > forco menyren e restore (DFU) me ane te butonit te posat├žem te ZiPhone > Tani iPhone do te njohe telefonin tend ne Restore Mode dhe do ju shfaqet butoni per te bere Update.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

Ervini
me kerkon serial numer ke ndonje ti??
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

the_lizard_king
Administrator
Nuk ka nevoje per serial.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

Ervini
une kam iphone 4 me ios 5.0.1 dhe dua te bej restore me verzionin 5.0.1 a eshte e mundur te behet kjoo??
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

dendi
Administrator
Jo duhet te kalosh ne 5.1 dhe me pas te besh downgrade ne 5.0.1 nese i ke te ruajtura SHSH-te ne Cydia
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

Ervini
po ne cydia e kom te rujtme per ios 4.3.4   4.3.5   5.0.1   5.1 po per siguri do ti ruj me redsnOw, po kur te kaloj ne 5.1 a ka nevoj me bo jaibrake per 5.1 apo meniher mund te bej downgrade ne 5.0.1
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: problem me butonin restore

dendi
Administrator
nese e ke me gevey sim te duhet ta besh me preserve baseband, perndryshe e bllokon. Per downgrade mund te ndjekesh kete guiden http://www.iphonealbania.net/2012/03/si-te-beni-downgade-nga-ios-51-ne-ios-5.html