nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

classic Classic list List threaded Threaded
17 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

besimm
Pershendetje,

Kam nje iphone 3GS dhe sapo e bera ios 6.1. Tani me kerkon ta aktivizoj por nuk aktivizohet sepse thot qe serveri eshte unavailable. Cfare te bej. E kam provuar edhe me iTunes por nuk ben
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

dendi
Administrator
Kur e kishe me një version më të vjetër, mos përdorje gjë Ultrasn0w nga Cydia për të zhbllokuar valët?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

besimm
jo nuk e perdorja
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

dendi
Administrator
Provo ta lidhësh me iTunes sepse duhet të ketë qenë ndonjë problem i përkohshëm. Përndryshe provo ti bësh restore.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

nesti22

te njejtin problem kam dhe un
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: nuk mund ta aktivizoj iphonen tim pas upgrade-s ne 6.1

besimm
Tani problemi me eshte zgjidhur. E gjitha qe bera ishte kthimi ne ios 4.2.1 dhe neser do ta provoj kete gje ne ios 5.1.1.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

hi...

LeDioN
In reply to this post by besimm
pershendetje iphone albania ju lutem mund te me jepni nje zgjidhje bera restor iphonin 3gs  e kisha 4.1 por mbarova proceduren dhe nuk aktivizohet.nuk e di ne ishte full unlock por  ishte jalibreak dhe punonte tele.ketu ngeli procedura.nuk i bera back up me duket.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
une e provova perseri por e njejta gje eshte.iphoni kishte cydian dhe ndoshta ka qpas perdor redsnow
kurse tek itunesi me del koj

We're sorry, we are unable to continue with your activation at this time.
Please try again later, or contact customer care.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

dendi
Administrator
Çfarë iPhone ke?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
iphone 3gs ishte 4.1 me cydia
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

dendi
Administrator
Duhet t'i bësh jailbreak me Sn0wbreeze me anë të kësaj guide: http://www.iphonealbania.net/2013/02/jailbreak-untethered-per-ios-6x-duke.html  dhe më pas të instalosh Ultrasn0w: http://www.iphonealbania.net/2013/02/leshohet-ultrasnow-128-per-ios-61.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
flm vella...por nuk arita ta beja dot kete guid e cova ne servis
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
po ju besdis perseri por mua mu bllokua iphoni qe kam eshte 3gs ios 6.1 jalibreak ma kan drg nga amerika funksionon me val shqiptare por ne cydia une klikova te nje program reinstall mu fil iphoni  ky me nxore ate foto qe eshte me siper dhe nuk po hapet ? une duhet te ndjek ato hapa qe me shkruajtet ju?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

dendi
Administrator
Po nëse nuk activizohet kur e lidh me iTunes, do të thotë që është i bllokuar dhe nuk punon me kartat shqiptare. Duhet t'i bësh jailbreak me Sn0wbreeze dhe të instalosh Ultrasn0w. Mund të duhet të bësh downgrade nëse nuk punon.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
mirmengjesi mund te mi thoni me radh se si mund ta regulloj phonin?dhe guidat?
per ti ber keto guida duhet te kesh vetem windows 7 dhe visten?ne xp nuk ben?
tele eshte mar ne apple ne amerik dhe funksionon dhe val shqiptare dhe amerikane po habitem perse me nxori kete problem.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

dendi
Administrator
Të ka nxjerrur këtë problem sepse me shumë mundësi e ke pasur të bllokuar dhe nuk e ke ditur.

Duhet të bësh jailbreak me Sn0wbreeze: http://www.iphonealbania.net/2013/02/jailbreak-untethered-per-ios-6x-duke.html

të instalosh Ultrasn0w për të bërë unlock: http://www.iphonealbania.net/2013/02/leshohet-ultrasnow-128-per-ios-61.html

nëse nuk e bën dot sepse ke një baseband që nuk ndodhet në listë, duhet të instalosh iPad baseband 06.15.00 me anë të Redsn0w dhe më pas të bësh Downgrade baseband, lexo mirë informacionet deri në fund: http://www.iphonealbania.net/2012/06/si-te-beni-downgrade-te-basebandit-0615.html

nëse ke iOS 6.1 dhe nuk bën dot downgrade baseband pasi Redsn0w nuk e njeh, mund ta provosh duke zgjedhur iOS 6.0.1 si firmware ose të bësh downgrade http://www.iphonealbania.net/2012/10/si-te-kalojme-nga-ios-6-tek-nje-version.html  dhe më pas të ndjekësh hapat e mësipërm.

Kjo është zgjidhja për momentin, nëse nuk shkon me sukses, të sugjeroj të presësh një version më të ri të Redsn0w.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: hi...

LeDioN
shume flm...