kerkoj ndihem rreth itunes

classic Classic list List threaded Threaded
8 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

kerkoj ndihem rreth itunes

The_Rock
kerkoj nga dikush qe kush din mir te me ndihmoj rreth keti problemi se nuk jom ka muj i bi ne fije vet une
problemi osht keshtu.
iphone im osht 3gs osht i bler ne zvixerr te operatori swisscom edhe gjithmon e kom hap iphone ne meny brenda
me kartel te swisscom-it edhe normal qe itunes e njeh se osht unlock vetem per ate operator e kom fjalen per swisscom gjithmon e tani ku ja bej ni restore iphones me itunes edhe kryhet procedura e restores ose te nje ios te ri ku te vjen pun deri te wifi edhe pasjat iphone kerkon sim cart original per te hy ne meny edhe per te vazhduar ne itunes edhe me u hap iphone
po tani itunes nuk e njeh mo karten e swisscom-it edhe pse karta osht aktive me val po itunes mo nuk e njeh
kshtu qe qe nuk muj te futem ne meny te iphones
mos osht diqka qe kom qrregullu me programi qe shkarkohet ne cydia programi SAM
kisha kerku nga dikush qe te me tregoj se si t'ja bej qe itunes prap ta nje karten sim te swisscom sikur se ka qen
e kom fjalen pa ber jailbrek
edhe pse kom provu me hedh ios te ri po prap se prap nuk e njeh karten e vet original iphone qe osht me kompanin swisscom
ju kisha lut kish din te me tregoj nje gude sa me te qart rreth keti problemi kaq kisha

Rrespekt per ata qe me ndihmon
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

dendi
Administrator
Nese karta sim eshte ajo origjinalja me te cilen eshte blere iPhone, atehere eshte e çudishme qe nuk e njeh, nese eshte karte tjeter dhe ti me metoden SAM ke zhbllokuar nje lloj karte atehere nuk te punon. Ne rastin e pare, mund te kete ndonje problem ç'manjetizimi te kartes, ose provoje ti frysh pak aty tek vendi ku futet karta se mund te kete marre shume pluhur. Mund te jete edhe pjesa e kauçukut te simit e prishur, provoje ta mbash shtypur sebashku me karten sim kur e vendos ne iPhone!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

The_Rock
jo sa i perket aty per ti fryer nuk osht problemi se ne rregull osht aty

po pun osht se a mund ta rikthej prap si ne gjendjen e me parme qe e ka njoft karten originale

far du te bej per ta njoft prap karten se me siguri programi SAM e ka qrregullu naj san

se une ku ta bej jailbrek iphone me redsnow edhe ja boj aty cydia edhe aty posht deaktive
pastaj i ndiqi hapat ne iphone i plotesoj ato robrikat qe jon te zprazura edhe ku te vi te wifi
me ni her pastaj vin valet ne iphone si me kart originale po ashtu edhe me kart te kosoves me operatorin
IPKO pa pas nevoj ta shkarkoj ultrasnow

dhe pastaj itunes me ios 5.1.1 e shfaq keta ja foton

http://i46.tinypic.com/351tl55.jpg

ku ketu thot se iphone juaj osht unlock

po une ku ja hedhi pastaj ios 6.0 nuk e njef itunes as karten originale e as karten e kosoves me operatorin
e IPKO-s e per keta po me vjen edhe mu shum gjudi pse nuk e njef karten originale
e per kete pun kom kerku ndihem edhe pse une ne fushen e iphones kom shum njohuri
po pun me marr mendi e bera kete kerkes

kaq kisha
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

dendi
Administrator
Duhet ti bësh restore komplet telefonit dhe ta konfigurosh si iphone te ri dhe jo nga nje backup i vjeter qe ke ne iTunes pasi mund te ruaje impostimet e vjetra dhe prandaj nuk e njeh karten.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

The_Rock
oki vlla do ta provoj kete mnyr vlla qe ben pun do ta di shum shum teper nje nder te madh
edhe do te tregoj se a ka ber pun me kete qe ke then ti oki
edhe ni her te falenderoj nga zemra qe me ki tregu kalo mir
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

The_Rock
deniti ja bera me itunes restore edhe e bera iphone e ri pa backup te vjeter
po prap osht i njeti problem po si do qe te jet te falenderoj edhe ni her per pergjigjjet qe mi ke tregu

se shum po me vjen qudi pse me ndodh ky problem se nuk kom lon menyr pa provu aq sa di une edhe kom
mar mendimet edhe nga te tjeret

Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

albi
In reply to this post by The_Rock
Bej jailbreak paisjes qe ke pastaj nga programi cydia shiko si te hedhesh repositorin e ultrasnow
pasi ke bere kete iphoni juaj do te jete i zhbllokuar per cdo karte
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: kerkoj ndihem rreth itunes

pepi35
In reply to this post by The_Rock
kur ben beckup me itunes pasi perfundon beckup largoje kavon usb pej pc provoje veq me wierles per te hyr ne meny te iphone pa ndimen e itunes nese edhe kjo nuk funksionon problemin e ke te vendi karteles sim mos e mu no vetin kot se edhe un kom iphone 3gs met njejtin problen nuk osht me randsi a osht kartela swisscom apo tjeter kartela sherben veq me aktivizu memorien eiphone asgje tjeter nese e pranon kartelen pa tjeter duhet te funsioonoj imi nuk e e pranon as ni sim kartel per kte smund te kyqem