iPhone më kërkon password-in e një tjetër Apple ID për tu aktivizuar!

classic Classic list List threaded Threaded
4 messages Options
Ril
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

iPhone më kërkon password-in e një tjetër Apple ID për tu aktivizuar!

Ril
This post was updated on .
Prsh,, un kam bere nje restore pajisjes time dhe pastaj eshte duke me kerkuar passwordin e nje AppleId te vjeter qe un e kam harrua dhe  nuk ja di passwordin.. mund te me shpejgoni a ka ndonje menyr qe ta aktivizoj telefonin tim dhe pse eshte duke ma kerkuar at ID se une para se me bo restore kam pasur nje id tjeter jo at qe po ma kerkon
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iPhone më kërkon password-in e një tjetër Apple ID për tu aktivizuar!

dendi
Administrator
Në rradhë të parë mbasi t'i bësh restore duhet ta konfigurosh si iPhone të ri dhe jo nga një backup i vjetër pasi mund të kalojë të dhënat e vjetra. Nëse iPhone është i vjedhur, atëherë do të jetë e pamundur ta aktivizosh. Nëse Apple ID i vjetër është i yti, atëherë mund të futesh tek faqja e Apple.com dhe të mudohesh të rekuperosh password-in e vjetër me anë të pyetjeve të sigurisë!

Shiko normalisht edhe në iTunes, në kompjuter. Bëj login me të njëjtin Apple ID që lidhesh në iPhone dhe mundohu ta aktivizosh direkt nga kompjuteri.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

iphone 5

peyoni
In reply to this post by Ril
pershendetje... me ka ardh nje iphon 5 nga jasht me sakt nga zvicrra me karten e telefonit te zvicrres ka val dhe punon por kur po e shti karten e kosoves ktu spo ka val nuk po bon po e lyp nje pasword te app stores ,itunes, po j jepi paswordin spo hapet po thot wrong diqka kom provu me nje acount tjeter apet njejt spo bon.. qa duhet me pas nese mundesh mem ndihmu diqka.. ok flm
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

iphone 4s

desa
In reply to this post by Ril
si te aktivizoj iphone 4 s e ka apple id, nuk e di ate .a ka naj mundesi me aktivizu pa apple id