iPhone 4s ne mode aktivizimi

classic Classic list List threaded Threaded
4 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

iPhone 4s ne mode aktivizimi

startx
pershendetje. Kam problem me iphone 4s Kam dy dite qe ne momentin kur i bera per here te fundit reboot per arsye se pata fshire nje aplikacion nga cydia dhe kur hapet tel. me nxjer mesazhin HELLO ne disa gjuhe te ndryshme dhe me kerkon qe te aktivizoj llogarine e iphone. Mirpo ka dy dite qe e kam lene ne pritje se mos filloje aktivizimi por asgje nuk ka rezultat. Kam hequr dhe karten sim madje kam nderu tre karta sim, nje vodafone AL Eagle dhe vodafone GR pasi tel. e kam blere ne greqi por nuk ka asnje rezultat dhe gjithnje eshte duke shkruajtur mesazhin "it may take a few minutes to activate your iphone"  Kam provu dhe disa rriete te ndryshem wifi se mos bente pune por as edhe kjo menyre nuk funksionon... Tani ajo qe dua une eshte te gjej nje menyre per te bere backup iphonin sepse kam disa arkiva qe nuk desha ti humbas.. nuk dua ti bej restore pa mare arkivat qe kam brenda ne tel ne qofte se behet dhe eshte e mundur... do kisha mundesi ti bej backup nga icloud por ky ishte dhe problemi me duket se ate dite pata bere delete backup-et keshtu qe smund ta bej restore qe atje. Kam shkarku dhe disa programe qe bejne backup dhe ne DFU mode por nuk munda ta lidh iphonin as me programet. Vetem ne
DFU mode lidhet me itunes por nuk del s/n vetem thote se iphon eshte ne menyre per te bere restore.
A ka ndonje menyre per ta aktivizu iphonin, ose per ti bere backup? flm.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iPhone 4s ne mode aktivizimi

dendi
Administrator
Backup nuk bën dotë nëse nuk është i aktivizuar iPhone. Për ta aktivizuar duhet të vendosësh kartën sim (origjinalen nëse është i bllokuar me ndonjë operator) dhe duhet të përdorësh Apple ID dhe password-in që përdorur kur e ke aktivizuar iPhone për herë të parë, sepse nëse e ke ndryshuar atë, nuk ta pranon, kërkon gjithmonë atë që është përdorur herën e parë. Kështu që, nëse iPhone ta kanë sjellur nga jashtë të aktivizuar, duhet të gjesh email-in dhe password-in me të cilin është aktivizuar herën e parë!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iPhone 4s ne mode aktivizimi

startx
Pershenderje dendi. Se pari dua te te falenderoj per pergjigjen dhe qartesine qe me dhe persa i perket ketij problemi.
Si perfundimisht i bera restore iphonit se mesa kerkova rreth dy dite te plota dhe duke pare video apo duke lexuar artikuj te ndryshem nuk arita te bej pune per sa i perket backup-it. Iphonin nuk e kam blere nga dyqani por te perdorur nga nje person qe nuk e njoh keshtu qe  email dhe passwordin skam mundesi ta gjej. Neise une gjithsesi e bera restore i humba te gjitha cfar kiasha ne te po ske cben kur peson edhe meson ndonjehere. :( Desha te pyes se per cfare arsye u bllokua iphoni ngaqe fshiva icloud dhe u fshi dhe llogaria qe aktivizon tel apo nga operatori eagle qe vura ate dite per here te pare se kete tel e kam perdorur me vodafone gr dhe alb te kete qene ky shkaku qe u bllokua tel?  Gjithsesi flm dhe njere per pergjigjen klm.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iPhone 4s ne mode aktivizimi

dendi
Administrator
Po, mund të jetë edhe ajo, varet nga impostimet e telefonit, por në përgjithësi kur ndryshon kartën SIM nuk e bën këtë problem.