iPhone 3G ka ngelur pa bateri dhe nuk ndizet me?

classic Classic list List threaded Threaded
14 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

iPhone 3G ka ngelur pa bateri dhe nuk ndizet me?

Lion
This post was updated on .
E kam ni iphone 3g u hargju bateri ka ra ne (0) pastaj e kum shtin me mush mirpo nuk ndezet e kam lan ne rrym 3 -4 or po apet nu ndizet me shti ne pc me lidh me itunes e qet normal iphone qe u lidh i kallzon te dhenat apps edhe kur te shtin me mush bon ajo melodija qe ke shtin me mush a ne ekran nuk shfaqet kurgja ku esht problemi?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

dendi
Administrator
Provo te mbash shtypur per disa sekonda butonin Home edhe Power sebashku.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Lion
Ska efekt e kam provu po apet nuk ndizet e provova me ba restore si filloj procesi restor u ndez iphone masi u kry procedura restore qe mushet ajo vija me logon e apple  qe ristratohet iphoni si u  shkym apet nuk ndizet i njeti problem !
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

dendi
Administrator
Atehere
1. Lidhe me iTunes
2. Ndize iphonin
3. Kur sheh logon e Apple, mbaj shtypur sebashku butonin Home dhe Power deri sa te zhduket logoja e apple
4. Tani prit 10 minuta dhe nese je me fat mund te ndezet
5. Nese nuk ndizet vendose ne DFU derisa Itunes te njohe nje iPhone ne modalitet rekuperimi
6. Tani beji restore

Nese i ke bere gjithe keto gjera atehere mund te jete nje problem i baterise ose i karikuesit.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Lion
Shoku ky spo llezet hiq se mu dhez ska nevoj mi ba kurgja ky po llezet veq kur pe boj restore procedura qe mushet tu ba restore masi kryhet procedura restore qe restartohet ma nuk kallet apet njejt itunes e nje noram e kallzon versionin modelin e ios gb etj po ne ekran nuk qet kurgja !!!!!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

the_lizard_king
Administrator
Lere tpakten nja 1 ore ne karikim dhe pastaj shikoje ben apo jo.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Lion
E kam len mbrem ter naten sma merr menja qe esht problemi te bateria futet ne recovery mod ne dfu mod kejt normal ama nuk niset nuk ndizet nuk shfaq kurgja ne ekran !!!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Bledi
kam iphone 3G nuk me ndizet rri shenja e molles ne ekran dhe kaq ka nje dite qe nuk me ndizet.

Dua ti bej restore por nuk me del iphone kur e lidh me itunes

Cfare te bej ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Bledi
kam nja 4 ore qe e kam lene ne karikim njehere me del molla njehere shenja e baterise e kuqe sikur eshte bateria ne fund.Nuk po merr karikim fare kur dje paradite iphone ka qene ne gjendje shume te mire pune thjesht e fika dhe tani nuk ndizet me
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

dendi
Administrator
iPhone duhet te arrije 20% te baterise qe te ndizet
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Bledi
Ok por kam 2 dite ne karikim po por e kuqe eshte shenja e baterise.


Sent from my iPhone

On Feb 23, 2012, at 0:47, "dendi [via Forum iPhone Albania]" <[hidden email]> wrote:

iPhone duhet te arrije 20% te baterise qe te ndizet


If you reply to this email, your message will be added to the discussion below:
http://forum-iphone-albania.630.n6.nabble.com/iPhone-3G-ka-ngelur-pa-bateri-dhe-nuk-ndizet-me-tp4353017p4496869.html
To unsubscribe from iPhone 3G ka ngelur pa bateri dhe nuk ndizet me?, click here.
NAML
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

dendi
Administrator
Atehere mund ta vendosesh ne dfu mode dhe ti besh restore me iTunes
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

RE: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

Bledi

Si ta vendos ne DFU ? Me butonin qe e fik dhe home se I mbaj te dy shtypur pastaj mbaj butonin home per nja 15 sek por asgje

 

Kur futet ne DFU ka ndonje shenje te iphoni ?

 


From: dendi [via Forum iPhone Albania] [mailto:[hidden email]]
Sent: Thursday, February 23, 2012 8:51 AM
To: Bledi
Subject: Re: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

 

Atehere mund ta vendosesh ne dfu mode dhe ti besh restore me iTunes


If you reply to this email, your message will be added to the discussion below:

http://forum-iphone-albania.630.n6.nabble.com/iPhone-3G-ka-ngelur-pa-bateri-dhe-nuk-ndizet-me-tp4353017p4497687.html

To unsubscribe from iPhone 3G ka ngelur pa bateri dhe nuk ndizet me?, click here.
NAML__________ Information from ESET NOD32 Antivirus, version of virus signature database 6900 (20120220) __________

The message was checked by ESET NOD32 Antivirus.

http://www.eset.com
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

RE: Iphone 3g ka met pa bateri dhe nuk ndizet ma?

dendi
Administrator