Restore itunes error code

classic Classic list List threaded Threaded
12 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Restore itunes error code

Dibrann
prsh po du me bo restore version 5.1.1 osht po  saher qe e provoj me qet naj error 3194,21, e plot tjer ku munet mu kon prob.. ? Iphonealbania #1
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

dendi
Administrator
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

Cledy West
na cmeni ky error 3194 nuk hiqet :S si me i bo restore menyr tjeter Iphone 4S 5.1.1 ? me ka dal ajo shenja e iTune edhe Fishes po ku i boj me iTune restore  me shift qe gjej ioS iPhone4,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw me bon error 3194 i kam rregullu edhe ato gjonat tek C:\Windows\System32\drivers\etc\host qe e modifikon prap snuk ca mund te ket ?!?!??! :/
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

dendi
Administrator
Mbasi e ke modifikuar  C:\Windows\System32\drivers\etc\ duke fshire 74.208.10.249 gs.apple.com - e ke vendosur ne DFU pastaj?

Nese nuk ke nje iPhone 4S qe e perder me Gevey, provoje ti besh restore me iOS 6, aty ndoshta nuk te jep probleme!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

Cledy West
po kur hap redsn0w me del Iphone 4S (DFU) ca si kam bo kam lexu gjitha ne youtube kom shkarku file hots tjeter prap snuk ....iphone ka ardh nga anglia edhe  ka qen i shbllokum edhe un vuna cydiab dmth i bona jailbreakun aty filloi ai problemi qe sa klikoja te ato search , safira per terkune google me dilte nga programi ... edhe un i bona backup pastaj doja me i bo jailbreak prap me thonte hiq password e back up nga itunes dhe aty lesht sdija me e heq e nxorra ne dfu edhe nuk bo asigjp mo vk do e provoj me i pc tjetr se ky laptopi im e paska qef shum ket error 3194 edhe me iphone 3 kshu :pp vk
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

Cledy West
gjthsesi e bona ne IOS 6 edhe eshte ne rregull tani vk po doja me dit i bohet ios 6 jailbreak ?!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

dendi
Administrator
Vetem tethered per mometin.  http://www.iphonealbania.net/2012/09/si-te-beni-jailbreak-tethered-te-ios-6.html Ne ditet e ardhshme do ju japim me shume informacion rreth jailbreak untethered.
Po si e zgjidhe restore, nuk te dha me error 3194?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

Cledy West
ifuta IOS 6 isha me i lokal kishte wireless :P 800 MB per 15 min xD ahahah edhe e mori direkt pa asnjer error edhe karten e njofti direkte kurse me 5.1.1 su bonte fjal ca si bona prap se merrte :/ vetem error 3194 :/
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

dendi
Administrator
Po sepse error 3194 eshte problem i driverave te kompjuterit me iTunes. Ne pergjithesi per Mac nuk e ben asnjehere kete problem. Nesje, e rendesishthme eshte çdo gje ne rregull :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

Dibrann
edhe un e kom bo ios 6.0 nuk mujsha me ja hek erorr  a pat jailbrak per 4s tethered apo veq per 3gs dhe 4
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Restore itunes error code

dendi
Administrator
Vetem për pajisjet A4, për të tjerat jo!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

ju lutem mund te me ndihmoni se kam nja dy ore dhe nuk po bej dot restore ios 6.1.2 me nxjerr nje error 1600,ndonje here 1601?

klevilucky
In reply to this post by Dibrann