Probleme me update në iOS 6.0.1

classic Classic list List threaded Threaded
29 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Probleme me update në iOS 6.0.1

kiki
This post was updated on .
Kam iphone 4 ios 5.1.1 kam provuar me dhjetra her me instalu ios 6.0.1 por nuk ja kam arrit gjithmon shfaqet nga 1 error ne fillim shfaqej 1602 e eleminova at me ireb pastaj doli 1601 edhe at e eleminova disi pastaj doli error 11 edhe at e eleminova pastaj doli error 21 edhe at e eleminova po tash prap i qet kta dy errora njher 1602 pasi ta largoj at provoj perseri e qet 1601 :(. Desha me pyet a ka naj menyr me instalu ios 6.0.1 pa itunes ose me itunes po me i largu errorat ? Harrova ta cek se kam provu edhe direkt nga iphoni po edhe aty mka qit error nuk po ben asesi. 1 ndihm me nevoitet flm ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Provoje nga një kompjuter tjetër
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
nuk bon e kom provu n3 kompjutera kam provu me fshi edhe me instalu apet itunes po nuk ka funksionu ? a keni ndonje mendim se qka duhet te bej apo jo?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Nëse e ke iPhone të zhbllokuar nga fabrika që punon me çdo lloj karte pa problem, mund të provosh ti bësh restore dhe më pas update në iOS 6.0.1 por si telefon të ri dhe jo nga një backup i vjetër. Backup-in e ruan në kompjuter që ta kesh për siguri, që të mos humbasin kontaktet edhe gjërat e tjera.

Provoje ta ç'aktivizosh edhe antivirusin e kompjuterit.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
Jo jo e kam tbllokuar me baseband 04.12.02 e ky baseband nuk zhbllokohen vetem full unlock se ndryshe jo me sa di un. Po a keni ndonje guid si ta bej kete qe thoni ju flm ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Por telefoni do të ngelet i bllokuar ama, sepse ai baseband nuk zhbllokohet. Restore mund t'ia bësh me iTunes që telefoni mos të ketë shenja të jailbreak dhe më pas mund ti bësh update në iOS 6.0.1.

http://www.iphonealbania.net/2012/02/kendi-fillestareve-si-te-beni-restore.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
Po po iphone le te mbetet i bllokuar , vetem dua ios 6.0.1, ti bej restore the pastaj te provoj me instalu ios 6 a ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Po bëje në atë mënyrë, dhe shkarkoje firmware të iOS 6.0.1 në kompjuter se mos e ke internetin e ngadaltë dhe të vonon.

http://www.iphonealbania.net/p/firmware-ios.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
E kam te downladuar firmware, dmth te bej restroe te vendos iphonen ne dfu edhe dhe te provooj do te ket sukses a po jo :) d flm
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
A duhet ta fshi cydian a po jo ? edhe pasi ta bej restore a duhet ta vendos ne dfu un apo vendoset automatikisht vet ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Ndiq këtë guidën: http://www.iphonealbania.net/2012/02/kendi-fillestareve-si-te-beni-restore.html pasi ti kesh bërë restore nuk e ke më Cydia, pasi e konfiguron si iPhone të ri.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
keshtu po veproj po prap se prap cydia aty po mbetet ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Lidhe iPhone me kompjuterin, vendose në DFU Mode, pastaj mbaj të shtypur shift dhe kliko butonin restore dhe manualisht zgjedh firmware që ke shkarkuar në kompjuter dhe bëji restore.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
vazhdojn te perseriten errorat keshtu ? qka me bo tjeter sen ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Atëhrë bëje restore pa shtypur butonin shift, por vendose në dfu dhe pastaj shty restore. Ose vendose në recovery mode dhe pastaj shtyp restore. Provoje në këtë mënyrë.

http://www.iphonealbania.net/2012/06/jeni-nje-perdorues-i-ri-iphone-ja-disa.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
hiq so ka bon tash ma ka qit kabllen edhe itunes, qka me bo se spo du ma me kthy iosin 5.1.1?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Shtyp restore në iTunes, nëse nuk e bën dot restore shtyp butonin Home dhe Power sëbashku për 10 sekonda për të dalë nga recovery mode.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
Missing keys.plist data for this build:  qeta po ma qet n'redsnow ? :@
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

dendi
Administrator
Po nuk ke punë me Redsn0w, bëji thjesht restore me iTunes!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: iOS 6.0.1

kiki
po nuk e boj dot restore se eshte ne recorcy mode ? provova me i majt dyat 10 sekonda apet po del itunes edhe kablla?
12