Problem ne iPhone 3gs, ka ngelur në Recovery mode

classic Classic list List threaded Threaded
25 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Problem ne iPhone 3gs, ka ngelur në Recovery mode

nexhmedin
This post was updated on .
Pershendetje

kam nje iPhone 3GS por kur e ndez ma nxjer si ne foto a rregullohet ky problem ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem ne iPhone 3gs, ka ngelur në Recovery mode

dendi
Administrator
Të është bllokuar në recovery mode. Ndiq këtë guidën për të dalë: http://www.iphonealbania.net/2011/09/si-te-dalim-nga-recovery-mode-qe.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem ne iPhone 3gs, ka ngelur në Recovery mode

nexhmedin
In reply to this post by nexhmedin
e provova nuk ben...A ka ndo nje menyr tjeter
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem ne iPhone 3gs, ka ngelur në Recovery mode

dendi
Administrator
Mënyra tjetër është ta lidhësh me iTunes dhe t'i bësh restore. Ose provoje dhe një herë të mbash shtypur butonin Home dhe Power sëbashku për pak sekonda, bëje provë disa herë.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
This post was updated on .
In reply to this post by nexhmedin
Iphone 3gs ka pas ios 5.0.1 un i kam instalu ios 6.0.1 te krijuar me snowbreze por te krijuar per iphone 3gs old booton , ndersa iphone qe kam eshte me new boton tani me ka ngel ne recovery mode dhe nuk po mund te bej asgje se nuk i kam ruajt shsht, qfar me keshilloni ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Kjo pyetje është trajtuar disa herë në forum. Po e bashkojmë me temën e mësipërme!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
po e provoj me ri-instalu iosin po shkon krejt mir nfund kur pi qet 10 sekonda tu zbrit nuk po dhezet po prap po mbet ne revocery mode , naj ndihm me shpejt flm :(
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Provoje njëherë nga një kompjuter tjetër me versionin e fundit të iTunes dhe shkarkoje versionin e iOS që ke në kopjuter kur i bën restore sepse e bën më shpejt.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
spo bon as ashtu, tash nuk pom dhezet hiq ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Provo të mbash shtypur butonin Home dhe Power sëbashku për pak sekonda.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
Nuk po funksionin, kam pas pun me shum iphona, para pak ditesh 1 iphone 3gs old bothoom ios 4.2.1 i kam instalu ios 6.0.1 ka funksionu pa problem , po me ket qe kam tani nuk di se qfar po ndoddh kam desht me ja ba downgrade basebandin po ky ish i gjenerates me te re e un se kam dit nashta edhe ajo ka shkaktu probleme si tja bej tani :( ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Nëse është i gjeneratës së re nuk i bën dot downgrade baseband nëse ke të fundit. Nuk ka një zgjidhje për momentin.

iPhone 3GS të prodhuar javën e 34-të të 2011 ose versionet më të reja nuk zhblokohen me Ultrasn0w, megjithatë duhet të ndezet. Provoje edhe një herë tjetër me këtë mënyrë: http://www.iphonealbania.net/2011/09/si-te-dalim-nga-recovery-mode-qe.html  ose mundohu t'i bësh restore në recovery mode.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
Ky program fixrecovery funksionon ne pc tim kam provur ne dy pc por nuk funksionon tr njeri e fik pcn te tjetri qet nje si error si tja bej :(
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Provoje nga një kompjuter tjetër, pasi i yti mund të ketë ndonjë problem me driverat.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
E kam provuar nga nje kompjuter tjeter tenton ta jek prej recovery mode po ngel ekrani i bardh nuk qet asgje ? Ku eshte problemi tani.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

Furkan
kiki Edhe Une Pata  Tenjetin Problem Kur  Instalova  ios 6.1.2 Me  Ngeci Ne Recovery Mode Por  Me TinyUmbrella te  verzionin efundit   e  regullova  lidhe iphonie me  pc  dhe  hape tinyubrela  dhe  shko tek exir recovery   dhe prit  deri sa te shimet  iphoni dhe te ndizet dhe  do regullohet nese ska deni problem tjeter   ....shpresoj qe  ki me regullu ...vetem te dish qe  mos eshim  iphoni por  qeshtu lidhe  qysh eki ne recovery mode  ...
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
e ktheva versionin 4.1 se nuk funksionojke as 1 menyr, po tash po du me ja instalu nai ios mat ri se 4.1 shum i dopt, po me shku direkt restore me itunes po e marrka ios 6.1.3, si tja instaloj naj ios tjeter mat vjeter ose 6.0.1 ose 5.1.1 ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

dendi
Administrator
Shkakrko iOS 6.1.2 për iPhone-in tënd nga këtu. Më pas hap programin iTunes, shtyp Shift (windows) ose Alt (mac) dhe zgjedh iOS 6.1.2 që ke shkarkuar dhe më pas shtyp restore.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
Keshtu veprova por pram me ka mbet ne recovery mode dhe nuk del as me tiny umbrella as me fixrecovery ? Qfar duhet bere ?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Probleme me ios 6, iphone i mbetur në recovery mode

kiki
In reply to this post by dendi
tani e aktivizova me snowbrez e kam edhe jailbreak, por nuk i punon wi-fi nuk mundesh me aktivizu hiq, gjithashtu edhe bluetooth nuk punon fare si wi-fi, e shikoj tek settings-general-about-modem firmware nuk ka as nje numer, edhe pronlemi tjeter eshte se me qet kete restore si ne foto dhe fiket edhe dhezet vet iphone ose me mir me than se restarton, komplet kete problem kisha edhe kur e ktheva ios 4.1 ? qfar duhet bere tani ? nje ndihm me shpejt qe mundeni mbeta keshtu pa iphne ? flm
12