Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

classic Classic list List threaded Threaded
11 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

b4ckd00r
Kam nje problem me iPod-in tim kam iPod Touch 4.2.1 ( 8C148 ) dua te bej unlock por kam problem sepse ipodi nuk kalon ne dfu mode besoi se procesin e bej mir zdi cfare ka... shpresoi tme ndihmoi dikush :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

the_lizard_king
Administrator
Tani hapat për ta futur në dfu janë këto:
1- Mbaj shtupur për 10 sek butonin e on/off
2- me pas shtyp edhe butonin home dhe mbaj shtypur per 15 sekonda te tjera te dy butonat
3- lesho butonin on/off dhe vazhdo mbaj shtupur per 20 sekonda butonin home.

nqs ne kete menyre nuk funksionon mund te shkarkosh programin recboot per windows i cili e fut automatikisht ne dfu mode, ipod-in
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

b4ckd00r
asgje nuk ndoth behet perseri ndezie normale dhe ate program e kam provuar dhe ai nuk ben asgje :@
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

b4ckd00r
dicka tjeter nese nuk e kam lidhur me fish iphoni futet ne dfu dhe kur e fut fishin hapet normal
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

the_lizard_king
Administrator
In reply to this post by b4ckd00r
po mire ipod-i është i dëmtuar fizikisht?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

the_lizard_king
Administrator
perderisa hapet normal ateher nuk futet ne dfu. mos ke nej buton te demtuar?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

b4ckd00r
jo jo te gjitha butonat punoin mir dhe se besoi te ket dem fizik :(
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

the_lizard_king
Administrator
po kur ipod fiket pasi ke mbajtur shtypur home + on/off, itunes e njeh si unknown device?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

the_lizard_king
Administrator
shikoje ket videon nje her. a e bën kshu procedurën?
 http://www.youtube.com/watch?v=bITIiGswjFI&feature=player_embedded
JoL
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

JoL
Eshte 100% e sigurt qe nje nga butonat nuk te punon mire, ose ai i ndezjes ose home button.. ka shum mundesi qe kur ti i mban shtypur ndonjeri te levizi e te shkeptuet . Provo mbaji me me kujdes dhe me forte . me ka ndodhur dhe mua nje gje e ngjashme dhe kshu e zgjidha mbas  sh tentativash
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me iPod Touch [ DFU MODE ]

theshqiprons
Besoj se e ke Ipod Touch 4G, ne qoftese po beje nje Reply dhe te tregoj se cfare te veprosh, pasi qe une personalisht kam Ipod Touch 4G/32GB/Verzion 5.0.1 !E pres nje Reply nga ti ?
iPhoneAlbania.Net
Vendi ku shqiptaret diskutojne per Apple ...