Problem me VAL

classic Classic list List threaded Threaded
10 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Problem me VAL

Gjilani
Nese din dikush mem tregue e kom bo unlock me SAM po kaniher po mi hup valt e dashta me dit prej juve nese ka dikush qe munet mem tregue a ka naj program nga cydia ose najsen tjeter per me mujt mi rregullue valt nese po netum tregon.Flm per mirkuptim.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

dendi
Administrator
Provo te ribesh edhe njehere hapat e guides, pasi mund te jete nje problem i programit SAM. Per momentin nuk ka ndonje program ne Cydia qe rregullon valet, pasi pjesen me te madhe te rasteve eshte nje problem i operatorit. Nese do te kemi ndonje informacion me teper, do te njoftojme.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

Gjilani
Jo kit problem e kom pas edhe sa e kom pas telefonin me Gevey Sim..nese ka najsen prej Cydias me lajmroni..flm
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

dendi
Administrator
Atehere kam frike se varet nga zona qe jeton ose mund te kete ndonje problem hardware me antenen nese te ka rene ndonjehere ne toke.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

iliri23
In reply to this post by Gjilani
si e ke bere zhbllokimin me vala a ben iphone qe ka ardhe nga zvicrra dhe a munde me tregue si duhet
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

Gjilani
In reply to this post by dendi
E sa kushton me ja ndrru antenen nese je ndijeni per kete tlutem me trego.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

Gjilani
In reply to this post by iliri23
Po ilir edhe telefoni jem u kon i bllokum nga Sunrisse po e kom shbllokue me kit SAM, ktu mundesh me gjet te guida e iphonealbania.com
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

dendi
Administrator
Antena nuk duhet te kushtoje shume, por duhet ta dergosh ne servis per ta nderruar. Plus qe mund te mos jete faji i antenes, per kete Vala kemi degjuar shpesh  qe ka probleme me valet.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

Gjilani
Osht e mundun po edhe plot tjeer kan iphonen me vala po nuk e kan kit problem po gjithsesi flm do ta dergoj ne servis..
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Problem me VAL

BlerOnY's
Hej edhe un e kisha ndonjeher ket problem me SAM kur e kam pasur por e kam ndrequr keshtu Shko Settings Carrier dhe bej OFF automatic dhe te hapen disa operator dhe VALA te del e shtyp Vala dhe besoj qe kjo te ndreq :) sepse ajo automatic te lidh edhe me disa val te tjere si p.sh mua me lidhte me Maqedonin e kshtu .