Nuk më vijnë njiftimet e Viber, Messenger, Facebook nëse aplikacioni është i mbylllur!

classic Classic list List threaded Threaded
8 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nuk më vijnë njiftimet e Viber, Messenger, Facebook nëse aplikacioni është i mbylllur!

albeni
This post was updated on .
Kam keto probleme me iphone 3G nese di kush mem tregu kur kam thirrje ne viber nuk me lajmron vetem nese le te hapur viberin apo FB apo MSN e la te hapur edhe nuk e le tu pushoj iphoni nese mbyllet ekrani at her te gjitha jan te kqyqura nuk marr as chatim e as thirrje ne viber apo sms ne viber aka kush qe me tregon per ket sakt as kush sme ka ber zgjidhje tjetra qe me ka ndodh esht sot ket problemin nr 2.kam hy ne ket web edhe kam downludu disa programe edhe ikam testu mir po njera nga keto ma ke fshi programin ma ka qit kabllon edhe CD e itunes  ky esht programi qe me ka largu iphonin prej programit edhe me ka qit at kablllon me CD iTunes limera1n nuk me punon pulla qe e ndez edhe nuk po di si me qit ne program aka far mundesie pa pull nese nuk ka mundesi at her me tregoni si me qit ne program sakt qka me bo saksisht qe me fut ne program nese ja rregulloj pullen cilat jan munsit saksisht se ikom shiku do mundesi po nuk ikam kuptu mir nese din kush mem tregu ju lutem tregonum sakt qka me bo edhe diqka per fund e 3.Kush mundet me hap nje add ne itunes se nuk kom nese din kush at her jau jap add ku mema hap ni add avni.salihi@gmail.com passowrdin lenja site doni vetem 123456 nese ka mundesi tjera mnyra cilen doni kaloni mir nese ju kom kerku shum at her mfalni me respekt Albeni kaloni mir.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

avni.salihi1@gmail.com

albeni
se gabim add jau pasna shkru me falni
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

dendi
Administrator
In reply to this post by albeni
1. Problemi që nuk të vijnë njoftimet e Viber, WhatsApp etj ka te beje me jailbreak ose ndonje bug i iOS. Zgjidhja eshte ti besh restore ne DFU Mode pa ruajtuar asnje backup.

2. Nuk e kam kuptimi mirë se çfarë problemit ke, po me duket se iPhone të është bllokuar në rcovery mode, provo këtë guidë: http://www.iphonealbania.net/2011/09/si-te-dalim-nga-recovery-mode-qe.html

3. Për të krijuar një account iTunes provo këtë guidë http://www.iphonealbania.net/2012/07/si-te-krijoni-nje-account-apple-id-duke.html
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

albeni
Flm per me qel USER ne ITUNES shum flm e kryta me sukses po diqka spo muj me instalu Viberin ne  iphone 3G tash me ket verzion 4.2 aka far mundesie me instalu se as viberi as Facebook spo instalohet as skype nese mundesh mem tregu pse edhe nese ka mundesi mem tregu qysh me ndejt te hapura keto watsapp  e programet msn viber psh nese e instaloj apo diqka te ngjashshme mem lajmru qe kam thirrje e jo mase te hapet siq kam cek me lart se nuk e kuptova qato qysh me perdor spo di nese ka mundesi mem spejgu me ndonje video apo Foto kalo mir :D
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

albeni
In reply to this post by dendi
Cilat jan porgramet Call iphone iphone edhe nese esht  i mbyllt dmth mbase te pushon qe i merr thirrjet perpos viber -skype qe muj me i perdor ne 3G?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

dendi
Administrator
Eshte problem me iPhone 3G pasi iOS me i ri qe mund te instalosh eshte 4.2.1. Duhet ti gjesh programet ne internet, versionet me te vjetra te tyre dhe ti instalosh me iTunes. Nuk ka zgjidhje tjeter.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

albeni
oo Dedi nuk di me i kerku naper mjet itunes nese ke fjalen ne pc verizonet e vjetra edhe me i fut ne iphone nuk di qysh duhet me punu me te ashtu me fal se ta qajta kryt klm :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Ndihm

dendi
Administrator
Jo duhet te kerkosh ne internet per versionet e vjetra te aplikacioneve dhe ti instalosh ne iPhone nepermjet kompjuterit. pershembull, nese versioni i fundit i Viber eshte 3.1 dhe punon vetem per iOS 4.3.3 e siper  ti duhet te gjesh nje version me te  vjeter qe punon me iOS 4.2.1 e poshte.