Mendoni se duhet ti bej update ne iOS 6.1.3 iphone-it ?

classic Classic list List threaded Threaded
4 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Mendoni se duhet ti bej update ne iOS 6.1.3 iphone-it ?

elti1995
This post was updated on .
Pershendetje. Doja te dija nqs me leverdis ti bej update iphone-it tim ne ios 6.1.3 . A do kem probleme me iphone-in me pas, si psh: bateria bie shume shpejt, ose aplikacionet e iphone si weather, stocks, maps etj nuk punojne sic duhet, ose wifi nuk punon. ose etj etj.

Ju faleminderit.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Mendoni se duhet ti bej update ne 1os 6.1.3 iphone-it ?

dendi
Administrator
Varet çfarë versioni ke! Nëse ke një version tjetër të iOS 6, atëherë nuk ja vlen të bësh update. Nëse ke iOS 5 dhe dëshiron të ruash jailbreak, të këshilloj të mos bësh update pasi nuk ka jailbreak për iOS 6.1.3. Nëse gjithë këto gjëra nuk të interesojnë atëherë mund të instalosh iOS 6.1.3 pasi nuk do të japë asnjë lloj problemi, çdo gjë funksionon në rregull!
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Mendoni se duhet ti bej update ne 1os 6.1.3 iphone-it ?

elti1995
Kam ios 5.1.1, por mqs nuk paska dale jailbreak per ios 6.1.3 nuk do i bej update se me intereson jailbreak-u. Mund tju bej edhe nje pyetje ju lutem ? Nga se ndryshon jailbreak tethered nga ai untethered dhe nqs me pare i kam bere jailbreak untethered iphone-it tim, a mund ti bej jailbreak tethered tani ?

Shum faleminderit.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Mendoni se duhet ti bej update ne 1os 6.1.3 iphone-it ?

dendi
Administrator
Të ftoj të lexosh këtë artikull, ku i ke të shpjeguar të gjitha llojet e jailbreak:

http://www.iphonealbania.net/2011/11/historia-e-jailbreak.html